KREATYWNA JESIEŃ

KREATYWNA JESIEŃ

Kreatywna jesień

Podobno nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiednie ubranie. Jednak nic tak nie zniechęca do długich spacerów jak szarobury krajobraz z łysymi drzewami i szarugą za oknem.

Jesień można próbować po prostu przetrwać lub sprawić, żeby godziny spędzone w domu stały się okazją do wspólnej kreatywnej i rozwijającej zabawy.

Ręka w górę, kto nigdy nie budował namiotu z poduszek, krzeseł i koców? Stary i niezawodny sposób na spacyfikowanie szalejących dzieciaków, to pokazanie im alternatywnego ujścia ich nieposkromionej energii. Budowanie bazy to świetna opcja dla lubiących konstrukcyjne wyzwania, jednak my prezentujemy coś, co przeniesie zwykły szałas na wyższy poziom.Vilac Tippy to namiot dla dzieci, stylizowany na indiańskie tipi, mogący służyć do zabawy zarówno w domu jak i na zewnątrz. Zbudowany z wytrzymałych materiałów, z pewnością przetrwa niejeden atak „bladych twarzy”. Rozwija wyobraźnie i kreatywność, a gdy przyjdzie czas na chwilę oddechu, stanie się przytulną kryjówką, w której można się schować przed światem. Łatwy do złożenia nie zajmie wiele miejsca, gdy postanowicie skończyć zabawę, a ponowne rozłożenie zajmuje chwilę. Bez klamerek, prześcieradeł, bez bałaganu.

 

 

Jeśli Wasze dzieci to ten typ, który po prostu trzeba zmęczyć, rozkładany plac zabaw spełni świetnie swoje zadanie. Tunel, basen z piłeczkami i namiot można dowolnie konfigurować, dzięki czemu za każdym razem będzie wyglądał inaczej. Dołączone do zestawu piłki to zawsze dobry pomysł – które dziecko nie lubi zabaw w kulkowym basenie w salach zabaw?

 

Kreatywna zabawka Bilibo to rzecz, którą ciężko określić w kilku słowach. Może być hełmem, karuzelą, muszlą ślimaka, dosłownie wszystkim co podpowie dziecku wyobraźnia, a ta, jak wiadomo nie ma granic. Dzieci bawiące się Bilibo wymyślały dla niej mnóstwo nowych zastosowań, które nam, dorosłym nie przyszłyby w ogóle do głowy. Mimo prostej konstrukcji zabawka daje mnóstwo radości i pobudza wyobraźnie. Warto wspomnieć, że jest zrobiona z polietylenu, odpornego na uderzenia i potrafiącego wytrzymać ciężar dorosłej osoby, zatem przetrwa nawet najdziksze zabawy i harce.

 

Starszaki i ich rodzice z pewnością docenią artystyczne zestawy marki Janod. Obrazki do samodzielnego kolorowania wspaniale kształtują koordynację wzrokowo-ruchową, a zabezpieczone brzegi poszczególnych elementów, nie pozwalają wyjść poza linię, dzięki czemu nawet niewprawny malarz szybko się nie zniechęci. Poszczególne zestawy zawierają farby, magiczny piasek lub brokat i cekiny, co pozwala dziecku na wiele sposobów wyrazić jego twórczą ekspresję.  Po skończonej zabawie można oprawić karty w ramki i stworzyć w pokoju małego artysty jego własną galerię sztuki.  Całość zapakowana w metalową i stylową walizkę po wykorzystaniu materiałów plastycznych znakomicie sprawdzi się jako schowek na dziecięce skarby.

Deszcz i plucha nie muszą oznaczać nudy w domu. Wystarczy kilka sprytnych zabawek, które pozwolą dziecku kreatywnie spędzić  czas i rozwiną jego zdolności na wielu płaszczyznach. Nasze propozycje świetnie sprawdzą się przy wspólnej zabawie i budowaniu więzi, ale pozwolą też zająć dzieci na chwilę samodzielnej aktywności.

Śledź nas na Facebooku