PRZYDATNE GADŻETY DLA MAŁEGO SMAKOSZA

PRZYDATNE GADŻETY DLA MAŁEGO SMAKOSZA

Przydatne gadżety dla małego smakosza

Czas na obiad!

Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci ma kluczowe znaczenie dla ich rozwoju. Chwila, w której  niemowlę zaczyna poznawać smaki inne niż mleko, to nie lada przeżycie zarówno dla niego, jak i dla rodziców. Warto się do tego przygotować z pomocą kilku przydatnych gadżetów, które rozbudzą ciekawość małego smakosza.

Podstawa to krzesełko do karmienia. Wspólne posiłki są niezwykle ważne w budowaniu więzi między rodzicami i dzieckiem, a odpowiednio dobrane krzesełko sprawi, że zasiadanie do stołu będzie wspaniałym przeżyciem dla całej rodziny.

Fanom wielofunkcyjnych rozwiązań i podróży, śmiało możemy polecić krzesełko – walizkę Benbat Yummigo. To fantastyczne rozwiązanie dla posiłków poza domem czy spontanicznych wypadów do restauracji. Dzięki paskom mocującym można je przypiąć właściwie do każdego krzesła a 3-punktowe pasy zabezpieczają dziecko przed upadkiem. Siedzisko, będące jednocześnie pojemną walizką, z pewnością pomieści wszystkie niezbędne akcesoria do karmienia i zabawy.

Produktami, które skradły nasze serca jest zastawa dla dzieci z serii Skip Hop Zoo. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, nie zawierają szkodliwych substancji takich jak BPA czy PVC, a do tego są niezwykle wytrzymałe. W ramach serii powstały takie produkty jak talerze, miski, sztućce czy podkładki,  dzięki którym każdy posiłek może być niezapomnianą przygodą z ulubionymi zwierzętami Twojego dziecka.  Produktem, który zasługuje na wyróżnienie jest kubek niewysypek, pozwalający dziecku na samodzielne wyciąganie przekąsek bez rozsypywania ich po całym domu. Takie rozwiązanie nie tylko wspiera rozwój Twojego dziecka, ale daje mu wiele radości ze zdobywania nowych umiejętności

 

                      

Kolejna propozycja to genialna podkładka - talerzyk Mini Mat amerykańskiej marki EZPZ. Wykonana z silikonu dopasowuje się do powierzchni, na którą zostanie położona, zapobiegając przesuwaniu czy próbie rzucenia posiłkiem o ścianę. Jest idealna dla fanów metody BLW, jednak niestraszne jej też sztućce, zęby a nawet wysoka temperatura. Pocieszny wygląd uśmiechniętej buzi z pewnością rozbroi niejednego niejadka a mamom da pole do popisu przy serwowaniu posiłków.

Nauka samodzielnego picia to już wyższa szkoła jazdy. Umówmy się, chociaż postępy dziecka bardzo cieszą, to wycieranie rozlanych w całym domu napojów już mniej. Doskonałym rozwiązaniem jest bidon z rurką np. LittleLife, który wspiera rozwój mięśni twarzy, odpowiedzialnych za późniejszy rozwój mowy, a przy okazji pozwala minimalizować szkody. Sprzymierzeńcami porządku są również podkładki na stół takich marek jak Lassing czy Skip Hop. Obie propozycje wykonane z silikonu doskonale trzymają się stołu, a elastyczność materiału pozwala łatwo je zwinąć i wszędzie ze sobą zabrać. Dzięki trwałości i łatwemu czyszczeniu, mogą służyć jako podkładka do malowania farbami czy zabaw plasteliną. Żywe kolory i wyraziste wzory z pewnością zachwycą każde dziecko.

 

Doidy cup to produkt, który choć wygląda nietuzinkowo, zdobył już wielu zwolenników, zarówno wśród mam jak i dzieci. To krzywy kubeczek do nauki picia, przystosowany dla dzieci już od 3 miesiąca życia. Wyjątkowy kształt pozwala dziecku na kontrolowanie ilości spożywanego płynu a do tego, co bardzo ważne w przypadku młodszych dzieci, Doidy cup nie zaburza odruchu ssania piersi. 

Warto świadomie wybierać produkty, ułatwią i uatrakcyjnią posiłki, sprawiając, że każdy z nich stanie się wielką frajdą. 

Śledź nas na Facebooku